close
کوتاه کننده لینک
معرفی مطالب جالب با لینک منبع

تبلیغات

درباره ما

بایگانی

آمار سایت

 • افراد آنلاین 1
 • بازدید امروز 42
 • بازدید دیروز 12
 • ورودی امروز از گوگل 0
 • ورودی دیروز از گوگل 0
 • بازدید این هفته 88
 • بازدید این ماه 137
 • بازدید این سال 679
 • بازدید کل 721
 • تعداد مطالب سایت 148
 • تعداد نظرات 0

شبکه های اجتماعی


خرید اینترنتی گوشت

تغذیه مصرف

گوشت شترمرغ و این خواص طلایی!

متخصصین معتقدند گوشت شتر مرغ یک عدد از سالم ترین اشکال گوشت هاست و مصرف ان فواید بخش اعظمی را برای سالم شخص در پی داراست . متاسفانه در گشور ما مصرف گوشت شتر مرغ چندان همگانی نمی باشد و اکثر زمان ها مردم از کوشت جانورانی همچون گاو و گوسفند و مرغ و ماهی استعمال می نمایند . در این مطلب قصد داریم تا به ارزیابی فواید گوشت شتر مرغ بپردازیم . با دکتر درود همپا باشید .


گوشت شترمرغ با داشتن قیمت افزوده كه مرجع غني پروتئين، انرژي و فاقد هرگونه چربي است در مقايسه با ساير گوشت هاي قرمز كه چربي بالايي دارند، جايگزين مناسبي می باشد .

پایگاه خبری آوای رودکوف-امیر مسعود طایفه سلطانخانی:گوشت شترمرغ که در تیم گوشت های قرمز طبقه بندی می شود، از قیمت غذایی بسیار بالایی برخوردار است، طوری که می بضاعت اعلام‌کرد یک عدد از ناچیز چرب ترین و سالم ترین نمونه های گوشت قرمز در دسترس است .


اسیدهای چرب غیراشباع جان دار در گوشت شترمرغ 30 درصد مجموع اسیدهای چرب را تشکیل می دهد که یک عدد از مزیت های این گوشت محسوب می شود . گوشت شترمرغ به اندازه فراوان چشمگیری ترد بوده و از امکان هضم استثنائی برخوردار است، بطوری که 90 درصد آن قابل هضم بوده و از این نظر پس از گوشت ماهی در رتبه دوم قرار دارد، در صورتی که گوشت مرغ و گاو 87 درصد قابلیت هضم دارا هستند .


استفاده

از گوشت شترمرغ برای معالجه فشار خون بالا ممکن است رییس بخش تحقیقات علوم دامی راءس پژوهش ها و فراگیری کشاورزی و منابع ارگانیک آذربایجان شرقی اظهار کرد: اندازه کم سدیم در گوشت شترمرغ، به کار گیری از آن را برای اشخاصی که در گیر فشار خون بالا هستند، ممکن می سازد .


علیرضا فانی افزود: تعداد شترمرغ‌های مولد ماده در واحدهای فعال 200 قطعه بوده که از این تعداد هر ساله 30 تخم از هر شترمرغ حاصل می شود . او با اشاره به میزان تولید سالانه تخم شترمرغ خاطرنشان کرد: ساخت هر ساله 6000 عدد تخم شترمرغ را به دور از توقع نمی دانند . فانی ادامه داد: گوشت شترمرغ یک عدد از ناچیز چرب ترین و سلامت ترین مثال های گوشت قرمز‌رنگ در دسترس می باشد . نکته جالب دقت در موضوع گوشت شترمرغ این است که کالری، کلسترول و چربی آن چه بسا از گوشت مرغ و بوقلمون هم زیر خیس می‌باشد . وی افزود: ساخت 2-1 کیلوگرم روغن از هر شتر مرغ قابل پیش بینی هست .


رییس بخش پژوهش ها علم ها دامی راس تحقیقات و فراگیری کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی یادآور شد: از آنجا كه صنعت رشد شترمرغ به زمین وسیع و سرمایه زیاد نیاز دارد، عدم اطلاع رسانی در سطح خرد و كلان جامعه و فقدان دانایی علمی در میان درخواست کنندگان سرمایه گذاری در این بخش، موجب بی توجهی فعالان دامداری به این صنعت با ارزش شده است . او افزود: 50 درصد از تخم های شترمرغ به جوجه تبدیل گردیده و بر همین پایه سالانه 1000 جوجه یکروزه شترمرغ در استان حاصل خواهد شد . فانی با سفارش ای به عشق و علاقه مندان به رویش شترمرغ تاکید کرد: عشق مندان به سرمایه گذاری در صنعت رشد شترمرغ می توانند، برای دریافت ارشادوراهنمایی و مشاهده و به کارگیری از وام ها بانكی جان دار برای ایجاد مزارع پرورش شترمرغ در سطح استان به اداره مجاهدت كشاورزی ناحیه مراجعه كنند .


کلسترول

گوشت شترمرغ کم است عضو هیئت علمی بخش تحقیقات علوم دامی مرکز تحقيقات كشاورزی و منابع طبيعی آذربايجان ‌شرقی اظهار کرد: میزان چربی، کالری و کلسترول گوشت شترمرغ ناچیز و غنی از ویتامین های ب1، ب2 ،A ،C و منیزیم و روی هست . ران و سینه بخش های اصلی گوشت شترمرغ را تشکیل می دهد .


احمدرضا حسنی افزود: هر ساله از هر شترمرغ 40 کیلوگرم و در مجموع در استان 120 بدن گوشت استحصال می‌گردد . او با معرفی شهرستان های برتر استان در پرورش شترمرغ خاطرنشان کرد: بناب، مراغه، شبستر، آذرشهر و اواسط از شهرستان های برتر گوشت شترمرغ در استان محسوب می شوند . او افزود: هر ساله ساخت سه هزار جلد چرم به مساحت 2/1 مترمربع و 4500 کيلوگرم روغن استحصالی از دیگر توليدات رویش دهندگان شترمرغ در استان می‌باشد . حسنی ادامه داد: شترمرغ وسیع ترین پرنده روی زمین در طبقه پرندگان و یكی از ۵ پایین راسته سینه پهنان است و به یاد نداشتن تیغ جناغ سینه و فقدان كامل تیغ استخوان سینه قدرت پرواز ندارد .


مصرف

گوشت شترمرغ و این خواص طلایی!

عضو هیئت علمی بخش تحقیقات علوم دامی مرکز تحقيقات كشاورزی و منابع طبيعی آذربايجان ‌شرقی با اشاره به گوشت شترمرغ به عنوان جایگزینی مطلوب در مقایسه با سایر گوشت های قرمز، یادآور شد: گوشت شترمرغ با داشتن ارزش افزوده كه منشا غني پروتئين، انرژي و فاقد هرگونه چربي است در مقايسه با ساير گوشت هاي قرمز‌رنگ كه چربي بالايي دارند، جايگزين مناسبي می باشد . او افزود: صنعت رویش و پروار بندی شترمرغ برخلاف مزیت های اقتصادی و اجتماعی قابل توجه، به برهان بی توجهی فعالان بخش دامداری و فقدان اطلاع رسانی شفاف، از توسعه و گسترش مطلوب در آذربایجان شرقی بی فایده است .

خرید اینترنتی گوشت

حسنی تاکید کرد: چشمان فوق العاده قدرتمند شتر مرغ حتی تا 5/3 كیلومتر (در شعاع ) با گردش گردنش توان رویت کرد داشته و از حس شنوایی توانمند نیز برخوردار بوده، اما در شم بویایی و چشایی امکان خاصی ندارد .


قلیل

بودن چربی در میان ماهیچه ای گوشت شترمرغ یک عدد از خاصیت حیاتی آن به شمار می رود عضو هیئت علمی بخش تحقیقات علوم دامی راءس تحقيقات كشاورزی و منابع طبيعی آذربايجان ‌شرقی در اذعان کرد و گو با خبر نگار آوای رودکوف اذعان کرد: کم بودن چربی میان ماهیچه ای گوشت شترمرغ یکی از خاصیت مهم آن به شمار می رود براین اساس مصرف متعادل آن برای کسانی که به دنبال کاهش وزن هستند یا این که از بیماری قلبی عروقی رنج می مارک مفید هست . محسن علمی با اشاره ای به تعداد قطعه شترمرغ نر در استان افزود: 100 قطعه شترمرغ نر در مرکزها رویش شترمرغ در استان جان دار است . او خاطرنشان کرد: پوست شترمرغ كاربری ویژه و ممتازی در ساخت كفش و دیگر وسایل چرمی داراست كه می تواند این صنعت را به یک کار اقتصادی سودآور و گران بها تبدیل كند . علمی با اشاره به تعداد شترمرغ پرواری در استان، یادآور شد: اندازه ایجاد گوشت شترمرغ از محصولات 300 قطعه شترمرغ پرواری در استان استحصال می شود .


عضو هیئت علمی بخش تحقیقات علوم دامی مرکز تحقيقات كشاورزی و منابع طبيعی آذربايجان ‌شرقی ادامه داد: نکته جذاب توجه در زمینه گوشت شترمرغ این است که کالری، کلسترول و چربی آن چه بسا از گوشت مرغ و بوقلمون هم زیر تر هست . او افزود: عدم حمايت نهاد هاي ذي ربط، بالا بودن قيمت گوشت، بالا بودن هزينه هاي توليد، کمبود مراتع به خواسته کاستن هزينه هاي خوراک و پايين بودن فرهنگ مصرف را می بضاعت و توان از دارای اهمیت ترين خلل ها رویش شترمرغ در استان قلمداد کرد .


علمی از حیاتی ترین خلل ها پرورش شترمرغ در استان خاطرنشان کرد و تاکید کرد: از عارضه ها عدم توسعه و ساخت واحدهای نو رویش شترمرغ، بی اطلاعی سرمایه گذاران و نبود صنعت های تبدیلی وابسته به رویش شترمرغ در سطح استان است . بر اساس این گزارش، قیمت افزوده رویش شترمرغ كه گوشت آن منبع غنی پروتئین و انرژی است، نباید نادیده گرفته شود .

[ امتیاز : ]