تبلیغات

درباره ما

بایگانی

پيوندها

آمار سایت

 • افراد آنلاین 2
 • بازدید امروز 11
 • بازدید دیروز 3
 • ورودی امروز از گوگل 0
 • ورودی دیروز از گوگل 0
 • بازدید این هفته 57
 • بازدید این ماه 214
 • بازدید این سال 214
 • بازدید کل 1286
 • تعداد مطالب سایت 207
 • تعداد نظرات 0

شبکه های اجتماعیبرگرفته از سئو در مشهد عبارت Search Engine Optimization است که کلمات معادلی زیرا SEO یا این که بهینه سازی موتور کاوش دارااست که همگی آنها به یک مفهوم می باشند و می بضاعت آن را بصورت زیر توصیف نمود:
سئو (بهينه‌سازي موتور جستجو) به معناي فريب و يا دستکاري موتور‌هاي جستجو با روش‌هاي غير اخلاقي نيست . آنان براي یاری کردن به بهبود رويت و رابطه اینترنت سايت‌ها در نتايج جستجوي طبيعي با هدف رسيدن به رتبه‌بندي بالا، ايجاد شده‌اند .

سئو را مي‌توان مجموعه‌اي از روش‌ها براي تغيير استراتژيک وب سايت‌ها دانست . اين فرآيند به بيان مهمترين دست اندرکاران دارای ربط صفحه و افزايش اهميت آن در برگه نتايج جستجو، مي‌پردازد .

سئو فرآيند ساده‌اي نيست که به راحتي پياده‌سازي شود زيرا نيازمند دانش زياد، دانش پيش زمينه‌اي و حوصله هست . موتور‌هاي کاوش با تغيير مداوم الگوريتم‌هاي رتبه‌بندي خویش غير قابل پيش‌بيني هستند؛ بنابراين وظيفه مهندسين سئو پیدایش نگه داشتن اطلاعات خویش در اين زمينه می باشد .

سئو وبسایت یا این که با صرفه سازی سایت یکی از فعالیت هایی است که به وسیله سئوکار انجام می شود .

الگوريتم رتبه‌بندي گوگل داراي بيش از 200 معيار جهت رتبه‌بندي يک سايت می باشد . از اين رو مهندسين سئو مي‌بايست مهم‌ترين اين معيار‌ها را جهت پياده‌سازي پیروز سئو بدانند .

سئو
چیست
اوايل
شروع سئو در اوايل سال 1990 اولين موتور‌هاي کاوش فعالیت خود را ابتدا کردند؛ بعضي از محبوب‌ترين آنان Infoseek،Alta Vista و Yahoo بودند .در آن بازه مردمان موتورهاي جستجو را به ديد يک ليست فهرست گردیده نگاه مي‌کردند که همانند کاغذ زرد، سئو اوليه بر مبنا حروف الفبا انجام مي‌شد . در اين ليست صفحاتي همچون AAA در بالاي اين ليست وجود داشتند .

با رویش مداوم اينترنت موتورهاي جستجوي جديد‌تري ظاهر مي‌شدند که از الگوريتم‌هاي رتبه‌بندي پيچيده‌تري به کار گیری مي‌کردند . اين الگوريتم‌ها با معيار تراکم واژه و کلمه کليدي ( تعداد دفعاتي که يک واژه کليدي يا يک عبارت در يک صفحه به کار گیری گردیده تقسيم بر تعداد کل کلمات صفحه) و برچسب‌هاي شبيه key-words براي درک محتويات اینترنت سايت‌ها استعمال مي‌کردند . به دنبال اين رشد سئوبراي بيشتر ديده شدن سايت‌ها فعاليت خود را شروع کرد . با گسترش رتبه‌بندي صفحه های بوسیله موتور‌هاي جستجو، مهندسين سئو به دنبال پيدا کردن راه‌هايي جهت تاثيرپذيري در سکو بندي اين موتورها چه با به کارگیری از روش‌هاياخلاقي و چه غير اخلاقي روي آوردند .

يک مقاله که به وسیله نيويورک تايمز در نوامبر سال 1996 چاپ شد راجع به توسعه‌دهندگان وب سخن کرد که براي قرار گرفتن در بالاي برگه نتايج جستجو از روش‌هاي غير اخلاقي سئو استفاده مي‌کردند . اين مقاله توضيح مي‌دهد که چه طور توسعه‌دهندگان وب به راحتي يک سايت را به یار کلمه ها کليدي ويژه که معمولا در پشت گرافيک سايت نهفته گردیده است، بارگذاري مي‌کنند که در نتيجه موتورهاي کاوش اين کلمه ها کليدي را شمارش کرده و سکو بندي سايت را افزايش مي‌دهند .

همان طور که گفته شد بدست آوردن رتبه‌بندي بالا براي کلمه ها کليدي یگانه در اوايل فعالیت خيلي راحتي نسبت به امروز بوده می‌باشد . با بکار گيري روش‌هاي غير اخلاقي در آن برهه زمانی قرار به دست آوردن در بالاي ليست نتايج جستجو تضمين شده بود . امروزه الگوريتم‌هاي موتورهاي کاوش پيچيده‌تر شده‌اند و خيلي دشوار می‌باشد که مهندسين بهينه‌سازي بتوانند موتورهاي کاوش را دستکاري کنند، البته اين بازي موش و گربه بين مهندسين سئو و موتورهاي کاوش امروزه نيز وجود داراست و ادامه پيدا خواهد کرد .

اهداف
سئو چه می باشد ؟ انگیزه سئو کمک به اینترنت سايت‌ها در بدست آوردن محل بالا در نتايج جستجوي طبيعي و افزايش ارتباط بين صفحه های و کلمه ها کليدي وارد گردیده به وسیله کاربران میباشد . نمايش دادن بيشترين صفحه های دارای ربط با پرس‌و‌جوي جستجوي وارد گردیده داراي مزاياي زيادي هم براي استفاده کننده و نیز براي موتور کاوش هست که در آن کاربر بيشترين نتايج دارای ربط کاوش شده را پيدا مي‌کند و موتور جستجو قابل اعتماد مي‌شود چرا که الگوريتم آن بيشترين صفحه ها دارای ارتباط را نشان مي‌دهد .

سپس از اينکه سئوبراي بهبود رتبه‌بندي سايت‌ها در نتايج جستجوي طبيعي کار خود را استارت کرد، اين فرآيند نيازمند علم و زمان براي پياده‌سازي روش‌هاي خود شد . زمان، بزرگ‌ترين سرمايه‌گذاري اوليه براي بهينه شدن سايت و يا يک برگه است .

بسته به اينکه چه طور کلمات کليدي رقابتي در بهينه سازي زمینه استفاده قرار مي‌گيرند، سئو هفته‌ها يا ماه‌ها طول مي‌کشد تا به نتيجه رسد . در حالتی که چه ممکن می‌باشد نتايج بهينه‌سازي جستجو به سرعت ديده نشود ولي در دراز دوران مزاياي سئو منجر افزايش رتبه‌بندي سايت و افزايش بازديدکنندگان می باشد . براي اینترنت سايت‌ها خيلي با اهمیت می‌باشد که در ورقه اولیه نتايج جستجو گوگل به خصوص جزو سه تا نتيجه طبيعي اولیه که 58 .4 درصد کليک‌ها را دربرگیرنده مي‌شود، قرار گيرند .

اين جاي تعجب نيست که اینترنت سايت‌ها با تولیدات و خدماتي که بفروش مي‌رسانند بر رمز رسيدن به درجه يک نتايج کاوش رقابت کنند . به عنوان مثال واژه و کلمه کليدي رقابتي "بيمه خودکار" 1 .5 ميليون جستجوي گوگل را در ماه به خود اختصاص مي‌دهد، اين بدين معني می باشد که 3 درجه اولیه 58 .4 درصد بازديدکنندگان و خویش سکو اولیه 36 .4 درصد بازديدکنندگان را به خود اختصاص مي‌دهد . اين موضوع براي خيلي از سايت‌ها دارای فایده می‌باشد که در بالاي نتايج کاوش قرار گيرند به خصوص آنهايي که با افزايش ترافيک سايت به تعداد مشتريانشان اضافه مي‌شود .
يک مطالعه ديگر نشان مي‌دهد جستجو کنندگان خيلي دوست دارند روي پيوندهاي طبيعي نتايج کاوش کليک کنند؛ اين مطالعه معلوم مي‌کند 72 .3 درصد یوزرها گوگل روي پيوندهاي طبيعي نتايج کاوش کليک مي‌کنند و تنها 27 .3 درصد کاربران روي پيوندهاي ليستهاي پرداخت شده کليک مي‌کنند . اين يکي ديگر از دلايلي است که شرکت‌ها تاثير سئو را می داند و حاضر میباشند براي آن برهه زمانی و هزينه صرف کنند .
بطور
کلی هدف ها سئو را می بضاعت بصورت تحت خلاصه نمود:
در بازدید وب وبسایت تاثیر بسزایی دارااست .
باعث تولید برند می شود .
سبب ساز افزایش ترافیک وب سایت خواهد شد .
منجر شده اینترنت تارنما در برگه نتایج موتور جستجو از درجه بهتری برخوردار شد .
سبب ساز ارتقا فروش تولید ها خواهد شد .
شایسته ترین ابزار برای تبلیغات میباشد .

برچسب ها سئو در مشهد

نظرات

ارسال نظر

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام :
ایمیل :
وبگاه :
دیدگاه شما :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
کد امنیتی :

1