تبلیغات

درباره ما

بایگانی

آمار سایت

 • افراد آنلاین 1
 • بازدید امروز 44
 • بازدید دیروز 2
 • ورودی امروز از گوگل 0
 • ورودی دیروز از گوگل 0
 • بازدید این هفته 47
 • بازدید این ماه 94
 • بازدید این سال 441
 • بازدید کل 483
 • تعداد مطالب سایت 122
 • تعداد نظرات 0

شبکه های اجتماعیزبان‌های برنامه‌نویسی که هر تازه‌کاری بایستی یاد بگیرد برنامه‌نویسی را باید از کجا آغاز کرد؟برنامه‌نویسی یکی از بنیادی‌ترین مهارت‌هایی هست که متخصصان حوزه‌ی کامپیوتر باید به آن اشراف داشته باشند . اما افراد تازه‌کاری که درصدد ورود به این حوزه هستند، برنامه‌نویسی را می بایست از کجا شروع کنند؟ هادی پرتوی، موسس وب‌سایت Code .org پاسخ این سوال را داده که به نظارت آن میپردازیم .
صنعت کامپیوتر هر روز در درحال حاضر پیشرفت می‌باشد و این ترقی مستلزم تربیت متخصصین بخش اعظم و کارآزموده‌تری میباشد . علوم کامپیوتر بخشی از پویاترین صنایعی میباشد که در اکنون حاضر با سرعت بالایی در درحال حاضر ترقی است . سرعت بالای ترقی در این صنعت مستلزم وجود متخصصان کاربلد می باشد و این زمینه در موضوع همه‌ی کشورهایی که رایانه‌ بصورت دور از شوخی در آن قضیه استعمال قرار می‌گیرد، حاکم است . به جرئت می‌توان اظهار‌کرد که حتی در کشور‌ایران هم باوجود مشکلاتی در زمینه‌ی بیکاری، برنامه‌نویسان خبره و متخصص، هیچ‌گاه با این نقص‌ روبرو نیستند . این مورد در کنار علاقه‌ی رو به فزونی جوان ها برای ورود حرفه‌ای‌تر به حوزه‌ی رایانه، در مواردی مشکلاتی را به‌همراه دارد . وجود اشکال زبان‌های برنامه‌نویسی در حوزه‌های مختلف، اکثری را در به عبارتی ابتدای رویه مستاصل می‌نماید . در ادامه به آنالیز فرآیند اولیه‌ی کار برای یک تازه‌کار می‌پردازیم که درصدد ورود به حوزه‌ی برنامه‌نویسی میباشد .

گذشته از آغاز یادگیری، از زبان‌های «Drag and Drop» به کارگیری نمائید .
Drag and Drop یا متد کشیدن و انداختن یک تکنیک ساده برای کدنویسی میباشد . با استفاده از این روش، کاربر درگیر کدهای پیچیده نمیشود و با اصول اولیه‌ی کدنویسی هم آشنا میشود .

این روش، یادگیری اصول برنامه‌نویسی را بدون نیاز به سرگرم شدن در قواعد و اصول پیچیده‌ی نوشتن امرها متنی میسر می نماید . هادی پرتوی، موسس وب‌سایت Code .org
که یک خدمت آموزش برنامه‌نویسی به گویش ساده است، در این قضیه می‌گوید:
هنگامی که اصول اول برنامه‌نویسی را با به کارگیری از روش کشیدن و پرت کردن فرا گرفتید، سراغ یادگیری چگونگی انجام و توالی اجرای کدهای گسترش یافته خواهید رفت .
ابزار‌های مختلفی در اینترنت برای یادگیری برنامه‌نویسی از طرز شیوه کشیدن و انداختن وجود دارااست که یک عدد از کاربردتری‌ترین و شناخته‌شده‌ترین گزینه‌های موجود، Code .org می باشد که پشتیبانی آن از لهجه فارسی، امر یادگیری گویش برنامه‌نویسی را برای نوجوانان اهل ایران بیش از پیش تسهیل می کند . هادی پرتوی که فارق‌التحصیل دانشکده هاروارد ایالات متحده است، یکی از شناخته‌شده‌‌ترین اشخاص در دنیای برنامه‌نویسی که وب‌سایت غیرانتفاعی Code .org را هم فعال سازی کرده است .

پایتون (Python) از جمله‌ی راحت‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی هست .
براساس گفته‌های هادی پرتوی، پایتون یک عدد از راحت‌ترین زبان‌های برنامه‌نوسی برای یادگیری است، چراکه در این لهجه تاکید کمتری روی قواعد نگارش کد وجود داراست . در صورتی که در پایتون، پرانتزی را فراموش نمائید یا سایر قواعد نگارش کد را ناخواسته تحت پا بگذارید، همانند سایر زبان‌های برنامه‌نویسی، اختلال متعددی برای شما ایجاد نمیشود .

جاوا اسکریپت از جمله‌ی کاربردی‌ترین ابزار‌هایی میباشد که می بایست خاطره گرفت .
جاوا اسکریپت همچون پایتون سهل و آسان نیست، اما مزیت آن قابلیت اجرای اسکریپت‌های جاوا اسکریپت روی هر پلتفرمی است . هر مرورگر در پلتفرم‌های گوناگون زیرا اندروید، ویندوزفون، ویندوز، مک، لینوکس و غیره کار کشته میباشد اسکریپت‌های جاوااسکریپت را به‌راحتی اجرا نماید .

پس از تسلط بر جاوا اسکریپت، به سراغ روبی و روبی آن ریلز بروید .
روبی آن ریلز (Ruby on Rails) یک ابزار کاربردی میباشد که با به کار گیری از آن می توانید با مفاهیم پشت پرده‌ی زبان‌های برنامه‌نویسی آشنا گردید . اگر چه از لحاظ ظاهری تفاوت چندانی در بین روبی و روبی آن ریلز وجود ندارد و این دو ابزار از نام مشابهی استفاده می‌برند، البته این دو تفاوت عمده‌ای با یکدیگر دارا هستند . روبی یک زبان اسکریپت نویسی همچون پایتون است، ولی روبی آن ریلز یک پلتفرم تحت وب هست که مبتنی بر روبی توسعه و گسترش داده گردیده میباشد . روبی یک لهجه می باشد در حالی که روبی آن ریلز یک ابزار برای استعمال از گویش روبی به منظور توسعه‌ی وب‌سایت به شمار می رود .

هادی پرتوی معتقد می باشد با دقت به ساختار ساده‌ی روبی و روبی آن ریلز، مشاهده‌ی نتیجه‌ی آخری کدنویسی با به کار گیری از این ابزار و گویش روبی زیاد معمولی هست .

به سراغ یادگیری HTML بروید .
HTML یک زبان برنامه‌نویسی نیست، ولی به‌هر اکنون برای ایجاد یک وب‌سایت می بایست از کدهای HTML‌ استعمال فرمائید که این موضوع یادگیری HTML را ناخواسته می کند . HTML نقش محوری در نحوه‌ی سناریو المان‌ها در وب‌سایت شما بر عهده دارد، هر چند ابزار‌هایی زیرا سی‌اس‌اس و جاوا اسکریپت هم جلوه‌ی پویاتری را به وب‌سایت بخشیده و رنگ و جلای بیشتری به وب‌سایت می دهند .

[ امتیاز : ]
برچسب ها سئو در مشهد