تبلیغات

درباره ما

بایگانی

آمار سایت

 • افراد آنلاین 1
 • بازدید امروز 45
 • بازدید دیروز 2
 • ورودی امروز از گوگل 0
 • ورودی دیروز از گوگل 0
 • بازدید این هفته 48
 • بازدید این ماه 95
 • بازدید این سال 442
 • بازدید کل 484
 • تعداد مطالب سایت 122
 • تعداد نظرات 0

شبکه های اجتماعیمصرف گوشت را کناربگذاریم با چه مشکلاتی مواجه خواهیم شد گوشت قرمز‌رنگ باید در برنامه غذایی ما وجود داشته باشد برخی اشخاص تناول کردن گوشت قرمز را کنار میگذارند و صیفیجات را جایگزین آن ها می نمایند آیا این دستور به تن درستی این افراد آسیبی وارد نمیکند ؟کم تناول کردن یا نخوردن گوشت قرمز رنگ چه تاثیرات منفی بر بدن افراد گیاهخوار خواهد گذاشت؟
اشخاصی که از یک رژیم غذایی سرشار از گوشت به یک رژیم غذایی ناچیز یا فاقد گوشت سفر می کنند، با کاهش وزن خود مواجه می شوند زیرا از منابع گیاهی و کم کالری برای تغذیه کلی خود سود می مارک .

میل کردن گوشت یا این که جلوگیری از مصرف آن به طور بی نقص یک انتخاب فردی می باشد . در شرایطی که برخی از مردمان نمی توانند چه بسا به دست کشیدن از تناول کردن گوشت تامل کنند، برخی دیگر گیاهخواری را یک سبک زندگی سالم‌تر و پایدارتر می دانند .

به گزارش “ایت لایو”، بخش سرطان سازمان بهداشت جهانی یعنی آژانس فی مابین المللی پژوهش سرطان در سال 2015 گزارشی هشدار دهنده را منتشر کرد . این گزارش بر پایه مطالعاتی که طی 20 سال انجام گردیده بودند، صورت گرفته و به آنالیز پتانسیل سرطان‌زا بودن دو دسته محبوب گوشت یعنی گوشت قرمز‌رنگ و گوشت فرآوری شده پرداخته بود .

گوشت قرمز مشتمل بر همگی اشکال گوشت ماهیچه مثل گوشت گاو، گوشت گوسفند، گوشت بره، گوشت گوساله و گوشت اسب می شود . گوشت فرآوری شده هم شامل مثال هایی می شود که فرآیندهایی نظیر اضافه کردن نمک، پخت، تخمیر و دودی شدن را تجربه کرده و دیگر وضعیت ارگانیک خود را ندارند که از آن جمله می توان به سوسیس، کالباس، همبرگر و گوشت کنسرو شده اشاره کرد .

بنابر گزارش تاکسی در بین المللی پژوهش سرطان، مصرف منظم گوشت فرآوری شده با سرطان کولورکتال (روده بلندمرتبه و مقعد) در ارتباط میباشد . به گفته کارشناسان، فردی که روزمره 50 گرم گوشت فرآوری گردیده مصرف می نماید با افزایش خطر ابتلا به این سرطان مواجه میباشد . کارشناسان به این نکته اشاره داشته اند که میل کردن گوشت فرآوری گردیده به تنهایی یک عامل سرطان‌زا نمیباشد و خطر هنگامی ارتقاء می یابد که فرد به طور تر و تمیز دیگر اشکال گوشت را نیز یاور با گوشت های فرآوری گردیده مصرف می کند .

در قوانینی که گوشت فرآوری نشده محصولی بی سود نیست، البته خطرها سلامت برای فردی که به طور منظم گوشت مصرف می کند، به ویژه با در حیث به چنگ آوردن این مساله که جایگزین های گیاهی می توانند موقعیت تغذیه ای شبیه را فراهم کنند، از فواید آن پیشی می گیرد .

هنگامی که مسئله رژیم غذایی و تندرست مطرح می شود، اتخاذ تصمیمی آگاهانه از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می شود . چه تصمیم بگیرید مصرف گوشت را کاهش دهید یا به طور کامل از آن خودداری فرمائید می بایست از این مسائل باخبر باشید که این کار چه تاثیری بر بدن شما می گذارد . در ادامه آن چه که می تواند با قطع مصرف گوشت برای تن رخ دهد را ارائه می کنیم .

سلامت
قلب شما بهبود می یابد
التهاب مکانیسم دفاعی بدن در برابر هجوم میکروارگانیسم ها و ویروس های بیماری‌زا هست . با این وجود، برخی مواد غذایی معین مانند گوشت التهاب آور هستند و می توانند موجب بقای التهاب شوند . التهاب مداوم یکی از عامل ها حساس بیماری های خطرناک نظیر بیماری قلبی می‌باشد .

Neu5Gc مولکولی است که در تن ساخت نمی شود، ولی در گوشت قرمز‌رنگ وجود دارااست . بنابر مطالعه ای که در سال 2015 در گروه مقاله‌ها آکادمی ملی علم ها منتشر شد، زمانی که گوشت قرمز می خورید بدن به این مولکول فرنگی از نحوه تولید التهاب و به تیتر واکنشی دفاعی جواب می دهد . زمانی که به طور تروتمیز گوشت می خورید، بدن این برخورد را محافظت کرده و التهاب باقی می ماند .

افزون بر این، بنابر نتایج مطالعه ای که در سال 2013 در نشریه Nature Medicine منتشر شد، گوشت قرمز‌رنگ حاوی ترکیبی به نام ال-کارنیتین می‌باشد که هنگام تعامل با باکتری های روده گرفتگی عروق را کلید می زند . انسداد عروق دلیل شماره یک مرگ و میر دارای ارتباط با بیماری قلبی می‌باشد .

به ابلاغ دیگر، رژیم های گیاهخواری عمدتا ضد التهاب هستند و به حفظ از قلب یاری می کنند .

از
خود در برابر سرطان نگهداری می کنید
التهاب استدلال اصلی برای گونه های بیماری های بالقوه مهلک هست و سرطان یک عدد از جدی‌ترین آن ها محسوب می شود . گزارش اداره بهداشت جهانی به دارا بودن ویژگی سرطان‌زایی گوشت قرمز‌رنگ و گوشت فرآوری شده اشاره داشته که با مصرف منظم گونه های دیگر گوشت تشدید می شود .

مطالعات پیش از این نیز پیوندهایی فی مابین مصرف گوشت و خطر ارتقاء یافته ابتلا به برخی سرطان ها را نشان داده بودند . نتایج مطالعه ای که در سال 2004 در نشریه Environmental and Molecular Mutagenesis منتشر شد، نشان داد که مصرف بسیار گوشت با ابتلا به سرطان کولورکتال دارای ارتباط است . زمانی که گوشت پخته می شود یا این که چه بسا در دماهای بالا دودی می شود، مواد شیمیایی خاصی آزاد می نماید که موجب تغییر و تحول در DNA آدم می شوند و آنها را مستعد سرطانی شدن می سازند .

اما رژیم گیاهخواری چنین خطراتی را ساخت نمی کند . مطالعه ای که در سال 2009 در نشریه British Journal of Medicine منتشر شد، نشان داد که گیاهخواران در معرض خطر کمتر ابتلا به سرطان هایی خاص (به تیتر مثال، معده، تخمدان، و مثانه) نسبت به گوشتخواران قرار دارا هستند .

تغییر و تحول از رژیم غیر گیاهخواری به یک رژیم گیاهخواری موجب کاهش ترشح اسیدهای صفراوی و استرول های خنثی می شود و پس از آن خطر ابتلا به سرطان روده تعالی کاهش می یابد . اسیدهای صفراوی و استرول های خنثی چربی هایی میباشند که در مقادیر فراوان از عوامل خطرآفرین برای سرطان روده تعالی محسوب می شوند .

اقبال
شما برای زندگی طولانی‌تر ارتقا می یابد
خوردن گوشت، به ویژه گوشت قرمز‌رنگ و گوشت های فرآوری شده، می توانند از طول عمر شما بکاهند . یک تجزیه و ارزیابی بلند مدت الگوهای رژیم غذایی هزاران نفر از آمریکا و اروپا نشان بخشید که گیاهخواران و آنهایی که گوشت بسیار مقداری مصرف می کنند، اکثر قدمت می نمایند . از هزاران نفری که زمینه مطالعه قرار گرفتند، آنهایی که گوشت قرمز‌رنگ بیشتری مصرف می کردند زودتر و جوان‌تر جان خویش را به واسطه بیماری قلبی و سرطان از دست دادند .

جایگزین کردن گوشت با منابع گیاهی پروتئین مانند محصول ها لبنی، حبوبات و مغزهای خوراکی، می تواند ارتفاع عمر شما را ارتقاء دهد .

وزن
از دست می دهید
افرادی که از یک رژیم غذایی سرشار از گوشت به یک رژیم غذایی ناچیز یا این که فاقد گوشت مسافرت می کنند، با کاهش وزن خود مواجه می شوند زیرا از منابع گیاهی و ناچیز کالری برای تغذیه کلی خود فایده می مارک . مطالعه ای که در سال 2007 در نشریه Obesity منتشر شد، نشان بخشید که یک رژیم غذایی تماما گیاهی (بدون مصرف گوشت حیوانی و تولیدها دارای ارتباط با حیوانات نظیر لبنیات) طی یک مقطع وقتی یک تا دو سال با کاهش وزن چشمگیر سوژه های دارای طولانی تر وزن دارای ربط بوده می‌باشد .
رژیم های گیاهخواری و وگان سرشار از غلات کامل، صیفی جات و میوه ها هستند که منابع فوق العاده ای برای فیبر محسوب می شوند . فیبر همواره رابطه مثبتی با کاهش شاخص توده بدنی (BMI) و وزن داشته می باشد . افزون بر این، غذاهای گیاهی سرشار از مواد مغذی و دارای کالری ناچیز هستند .

از
دیابت پیشگیری می نمائید یا آن را خوب تر مدیر می کنید
مقاومت به انسولین قوانینی می‌باشد که در آن بدن در برابر انسولین، هورمونی که سطح ها قند خون را در دست گرفتن می کند، مقاوم می شود . این حالت به دیابت دسته 2 منجر می شود .

نتایج مطالعه ای که در سال 2011 در نشریه Diabetic Medicine منتشر شد، نشان اعطا کرد که ارتقاء وزن، به ویژه در قسمت شکم، با ابتلا به دیابت مرتبط می باشد . یک رژیم غذایی گیاهخواری ناچیز کالری وزن شکمی را کنترل می کند و آلرژی انسولین را در بیماران در گیر به دیابت تنظیم می نماید .

گوشت قرمز، به ویژه انواع فرآوری شده، دربردارنده مقادیر بالایی از سدیم، نیترات و نیتریت هستند که همگی مقاومت به انسولین را به واسطه مهار فعالیت سلول های بتا مسئول ساخت انسولین ارتقاء می دهند .

به بیان دیگر، رژیم های غذایی گیاهی مثل مغزهای خوراکی، غلات کامل، لوبیاها و لبنیات کم چرب خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهند .

فشار
خون خویش را پایین در دست گرفتن در می آورید
بنابر مطالعه ای که در سال 2015 در نشریه Journal of Pulmonary and Respiratory Medicine منتشر شد، گوشت قرمز با فشار خون بالا هم مرتبط میباشد . زمانی که باکتری های روده گوشت قرمز‌رنگ را متابولیز می کنند، ترکیبی به نام تری متیل آمین-ان-اکسید آزاد می شود و این مخلوط می تواند به ارتقاء فشار خون کمک نماید .

افزون بر این، گوشت قرمز رنگ دربردارنده مقدار بالایی از چربی های اشباع شده هست . مصرف منظم چربی های اشباع گردیده در بلند برهه زمانی به انسداد شریان ها باعث می شود که مشقت شریان ها را به یار داشته و اجازه نمی دهد سعی صحت داشته باشند . بر همین اساس، آن ها بایستی همت بیشتری برای رساندن خون سرشار از اکسیژن به قلب انجام دهند . این سختی و انسداد در قالب ارتقاء فشار خون خود را نشان می دهد .

همچنین، گوشت های فرآوری شده نه تنها سرشار از چربی های اشباع شده هستند، بلکه دربردارنده مقادیر مضر از سدیم، یک عدد دیگر از کارداران افزایش فشار خون میباشند .

به ابلاغ دیگر، دنبال کردن یک رژیم غذایی گیاهی با کاهش فشار خون مرتبط می‌باشد .

از
درد آرتریت روماتوئید خلاص می شوید
کسانی که دارنده آرتریت روماتوئید (روماتیسم مفصلی) هستند به این نکته اشاره داشته اند که یک رژیم غذایی مشخص و معلوم در کاهش آرم های این بیماری اثرگذار بوده هست . مطالعات نشان داده اند که رژیم های غذایی معلوم می توانند خلق و خوی میکروارگانیسم هایی که در آرتریت روماتوئید نقش دارا هستند را تغییر‌و تحول دهند .

بنابر مطالعه ای که در سال 2002 در نشریه Journsl of Alternative and Complementary Medicine منتشر شد، بیماران دچار به آرتریت روماتوئید متوسط تا شدید که رژیم غذایی وگان کم چربی را دنبال کرده بودند، کاهش قابل توجه آرم های بیماری خویش را گزارش کردند .

آکنه
ها می توانند بهبود یابند
گوشت سرشار از ویتامین B12 هست و میزان مازاد از این ویتامین می تواند موضوع ساز ظهور آکنه شود . بر همین اساس، افرادی که یک رژیم غذایی سرشار از گوشت را دنبال می کنند نسبت به اشخاصی که گوشت کمتری مصرف می کنند یا این که گیاهخواران اکثر در گیر آکنه می شوند .

از آنجایی که گوشت قرمز رنگ منبع خیر و خوبی برای ویتامین B12 میباشد مصرف منظم آن می تواند احتمال فعال کردن آکنه را افزایش دهد، در شرایطی که یک رژیم غذایی گیاهخواری مقدار متوسط از ویتامین B12 را تامین می کند و احتمالا به کنترل آن کمک می نماید .

[ امتیاز : ]