close
کوتاه کننده لینک
معرفی مطالب جالب با لینک منبع

تبلیغات

درباره ما

بایگانی

آمار سایت

 • افراد آنلاین 1
 • بازدید امروز 40
 • بازدید دیروز 12
 • ورودی امروز از گوگل 0
 • ورودی دیروز از گوگل 0
 • بازدید این هفته 86
 • بازدید این ماه 135
 • بازدید این سال 677
 • بازدید کل 719
 • تعداد مطالب سایت 148
 • تعداد نظرات 0

شبکه های اجتماعی


طراحی سایت در مشهد

تقریبا همگی چیز نیازمند محافظت است . اتومبیل , منزل , کامپیوتر و چه بسا خودتان! نیز مستثنا از این مسائل نیست . ولی , شما میتوانید تعمیر و محافظت هرمورد از این موردها را رها نمائید , البته این عمل موجب پیدایش مشکلاتی خواهدشد .

برای مثال به وبسایت وردپرس خویش رجوع‌نمایید . زمانی که برای نخستین بار راه‌اندازی و نصب می گردد , کلیه چیز به صورت منظم است و شما در اجرای کسب و کارتان شاغل می‌باشید , و برای ماه ها , سایت شما اجرا می گردد البته در زمان زمان , علامت هایی از کندی شروع میشود که محافظت و مراقبت وردپرس را

می طلبد . ضعیف می گردد در بدترین موقعیت سرعت سایت شما کاهش می‌یابد و یا این که به دلیل تعمیر و محافظت ضعیف هک می شود!

نگهداری و حفظ وردپرس


وردپرس یک پلت فرم شگفت انگیز که دارنده کارکرد سهل و آسان , انعطاف پذیر , مقرون به صرفه و زیاد بسط پذیر هست . با این کلیه حقیقت این است که نیاز بهحفظ و حفظ وردپرس موجود هست . وظیفه‌های تعمیر و مراقبت وردپرس مضاعف بی آلایش است و باصرف دوران هنگامی کم می‌توانید سرعت وب سایت خویش را به میزان قابل توجهی بهبود ببخشید .

کارایی حامی گیری و ورژن های بک آپ خویش را بررسی فرمایید


backup - مراقبت و محافظت وردپرس


با وجود تذکرهای زیاد , گشوده نیز وبسایت هایی وجود دارا‌هستند که حامی گیری را فراموش مینمایند . ابزارهای حمایتی بخش اعظمی برای بک آپ گیری در وردپرس وجود دارا‌هستند و عمده آن‌ها صرفا نیاز به یک توشه فعال‌سازی دارا هستند ازجمله : BackupBuddy , BlogVault و VaultPress . همینطور میتوانید از یک کمپانی صاحب خانه مثل FlyWheel یا این که WP Engine استفاده فرمایید که پشتیبانی تحت عنوان قسمتی از برنامه های میزبانی آن ها هست .

در انتها این که که حمایت کننده گیری یکی‌از مهم‌ترین شغل های نگهداری و مراقبت وردپرس است که بایدانجام دهید .

افزونه ها , تم ها و فولدر های با اهمیت را آپ تو دیت نگه دارید


وردپرس یک پلت فرم امن قابل انعطاف افزاری است و در آن امنیت تماما دور از شوخی گرفته میشود . نسبتاً ۲۵ متخصص در گروه وردپرس حضور دارا هستند که مقوله امنیت را مدیر می نمایند .

با وجود موقعیت امنیتی توانمند , وردپرس هنوز به هجوم شکننده است . یک کدام از شایسته ترین راههای پیشگیری این است که همه فایلها و سیستم وردپرس خویش را آپدیت نگه دارید .

هسته وردپرس


چه بسا آپ تو دیت رسانی های جزئی وردپرس هم دوچندان دارای اهمیت است . برای مثال , احتمالا آپدیت رسانی از ورژن ۴٫۱ به ۴٫۱٫۲ را ملاحظه کنید و تصور کنید که اهمیت ندارد . در حقیقت , این آپ تو دیت رسانی های جزئی ما یحتاج است چون آن ها برای اشکالات و باگ های بحرانی و شکننده امنیتی پچ گردیده اند . این آپدیت رسانی های کوچک را نادیده نگیرید! آن ها صرفا یک سری ثانیه برای پردازش زمان می گیرند . البته به نگهداری و محافظت وردپرس یاری شایانی خواهند کرد .

فولدر های افزونه


بعداز اطمینان از پیدایش رسانی ورژن وردپرسی , به لیست پلاگین ها بروید و مطمئن گردید که همگی آن ها آپدیت می‌باشند . افزونه ها می‌توانند منبع شایان توجه جراحت پذیری های بالقوه باشند , علی الخصوص در‌صورتی‌که ضعیف حفظ شوند , با این وجود گروه امنیتی وردپرس اکثر اوقات با گسترش دهندگان افزونه برای حل و فصل جراحت پذیری های شناخته شده فعالیت می نمایند . پس برای مراقبت امنیت بایستی کلیه پوشه ها آپ دیت نگه داشته شوند .

پوشه های مرتبط با پوسته


درصورتی که از یک پوسته کهن استفاده میکنید , مجددا می بایست پوشه ها را پیدایش نگه دارید . پوسته ها ( همراه با افزونه ها ) خطر امنیتی بیشتری را متوجه وردپرس می نمایند . در هر لحظه آپدیت رسانی پوسته در دست است , ایده نیکی است که آن را در اسرع وقت پردازش فرمایید و با این عمل قدمی در مراقبت و محافظت وردپرس بردارید .

حذف افزونه و تم های غیرکاربردی و بلا استفاده


اکثری از اشخاص تنها برای آزمایش کردن یکسری پوسته متفاوت و یک‌سری پلاگین را در وردپرس خویش نصب می نمایند . در غایت , شما در زمینه‌ی مخلوط ایده آل پوسته ها و افزونه ها تصمیم میگیرید البته پوسته ها و افزونه های غیر قابل استفاده را فراموش نکنید!


افزونه های بلا استفاده منجر پیدایش مشکلاتی خواهند شد . ازجمله :

افزونه های فعال غیرقابل استفاده شاید سبب ساز به ناسازگاری یا این که ساخت مشکلاتی برای تشخیص منبع ناسازگاری ها شوند .

هر تم و پلاگین در تارنما شما مرحله هجوم احتمالی هکرها را ارتقاء می‌دهد . تم های کمتر و پلاگین های چندگانه در معنای جراحت پذیری بالقوه کمتری است .

نصب های وردپرسی به هم ریخته و غیر سازماندهی منجر می شوند که مساله اصلی مرتبط با سازماندهی وردپرس را نادیده بگیرید .

دستکم چند دفعه در سال , می بایست موردها فعال و غیر فعال در وردپرس را بررسی فرمایید یعنی از سازماندهی آن اطمینان حاصل نمایید و مورد ها بلا استفاده را جهت نگهداری و محافظت وردپرس منزه فرمایید .


پاک کردن مقر داده


از بانک اطلاعاتی خویش تحت عنوان آشپزخانه مجازی یاد کنید! زمانی که برای نخستین بار فعالیت با آشپزخانه خویش را آغاز کردید را به یاد دارید؟ هر کشو و هر کابینت سازماندهی شده بود , تمامی چیز در یک محل آراسته و به طور کامل سوای درهم برهم ریختگی و اغتشاش بود . این نمونه به نوعی مثل مقر داده وردپرس شما است که برای اولین دفعه آن را راه‌اندازی کردید . البته با گذشت زمان , پروسه سازماندهی کم شده است . هر توشه مورد ها جدیدی به مقر داده بیشتر میگردند . یکی خصوصیت های مقر داده همین است . یعنی دقت به سازماندهی!


عالی , تنها با پاره ای بررسی , میتوانید این خلل را حل نمایید و تارنما خویش را در‌این مراحل سریعتر فرمایید . گزینه های کلیدی مورد اعتنا عبارتند از :


Spam Comments ( ایده ها هرزنامه ) : هروب وب سایت دارنده سیل بی پایان از ایده ها اسپم است بعضی مدیران وردپرسی آنان‌را دوست دارااست و تا پایان ۳۰ روز که به خودکار از بین می‌روند شکیبایی میکنند! بعضا از وب سایت ها ایده ها متعددی راجع به هرزنامه اخذ می نمایند که در پایان هر هفته خوبتر است آن‌ها را حذف نمایید .


بازنویسی پست : در‌صورتی‌که شما پست خویش را در ویرایشگر وردپرس نوشتید , بایستی بدانید که وردپرس به صورت خودکار هر بررسی پست را در مقر داده ذخیره می نماید . بسته به تعداد ویرایشهای کوچکی که برای هر برگه و پست تولید می‌کنید , می‌توانید این فعالیت را تخت‌گاز انجام دهید . چرا تارنما شما ۲۰۰ پست و ۸۰۰ ورژن دارد؟ پس پست های ناکارآمد و مازاد را بررسی فرمایید . پیش نویس های ناکارآمد را باقی نگذارید .

طراحی سایت در مشهد

جدول overhead : هر زمان که چیزی را دی اکتیو می کنید , برای مثال , حذف یک پلاگین , معمولا سطر داده ها را از مقر داده خویش حذف می‌کنید . با این وجود , مقر داده شما فضای ذخیره شده برای آن سطرها را برای استفاده های آتی اشغال می نماید . این فضای اشغال شده خالی از داده , جداول overhead یا این که table overhead نامیده میشوند . در مقیاس کوچک , این مسئله یک ایراد محسوب نمی شود , البته همان طور که مقر داده شما رویش می نماید , ارتقا فرآیند اشغال دور و بر قادر است سرعت وبسایت شما‌را کاهش دهد .


تصویر زیر نمایانگر یک وبسایت نسبتا به هم ریخته است و می بینید که نزدیک به ۳۰ روز چه اتفاقی در وردپرس فیس میدهد . برای حل این اختلال , یک توشه در هر ماه میتوانید یک پاک سازی پر سرعت و با صرفه انجام دهید . این فعالیت را می شود به صورت دستی از روش phpMyAdmin انجام اعطا کرد البته روش بی آلایش خیس این است که از یک افزونه دوست داستنی مثل WPSweep استفاده فرمائید که با روش عمل این پلاگین در مقاله های گذشته همیار وردپرس آشنا شدیم .


Table Overhead - محافظت و حفظ وردپرس

تحلیل کردن ساختار پیوند های داخلی


لینک و پیوند های داخلی سبب خزیدن Googlebot ( ربات جستجو گر گوگل ) در سایت ما می شوند . برای یک سایت وردپرس کوچک , بررسی تک تک این لینک و پیوند ها زمینه بزرگی نیست . و به صورت دستی میتوان این پیوند ها را بررسی کرد . ولی از آن‌جا که وبسایت شما رویش می نماید , نباید وقت خویش را با تست هر کدام از پیوند های فردی تلف نمایید . آیتم هایی برای بررسی این لینک و پیوند ها موجود است که موجب صرفه جویی در وقت شما میگردد و علاوه بر نگهداری ساختار پیوند داخلی , مطمئن می شوید که‌این لینک و پیوند ها به صدق فعالیت می نمایند . و در فیض محافظت و محافظت وردپرس را تضمین می‌کنید .

Google Search Console ( کنسول جستجوی گوگل )


او‌لین مکان بررسی و کاوش در کنسول جستجوی گوگل شماست . اگر چه Googlebot هر خطایی را اخذ نمیکند , البته به آسانی به GSC رمز بزنید و در سمت چپ ناوبری به Crawl >> Crawl Errors مراجعه‌نمایید . در اینجا لیستی از همگی مشکلات شناسایی شده به وسیله Google را خواهید یافت . شما می‌توانید هریک را بررسی کرده و هرکدام را برای حل و فصل در کنسول . نشانه گذاری نمائید .


در تصویر زیر می‌بینید که Googlebot یک سری خطای ۴۰۴ را شناسایی نموده است . خیلی اصلی است که هر کدام از این ایرادات را رفع فرمائید . خیر تنهاخطای ۴۰۴ خزنده Googlebot را گیج می نماید , مهمتر از تمامی , این اشتباه یک تجربه کاربری ضعیف از شما به سایرافراد نشان می‌دهد . به علاوه , احتمال دارد بعضا از آن ۴۰۴ ها به یک برگه با اهمیت یا این که فروش با اهمیت لینک داشته باشند .


[ امتیاز : ]
برچسب ها