close
کوتاه کننده لینک
معرفی مطالب جالب با لینک منبع

تبلیغات

درباره ما

بایگانی

آمار سایت

 • افراد آنلاین 1
 • بازدید امروز 47
 • بازدید دیروز 12
 • ورودی امروز از گوگل 0
 • ورودی دیروز از گوگل 0
 • بازدید این هفته 93
 • بازدید این ماه 142
 • بازدید این سال 684
 • بازدید کل 726
 • تعداد مطالب سایت 148
 • تعداد نظرات 0

شبکه های اجتماعی


تفاوت فی مابین رابط کاربری تارنما و تجربه کاربری سایت

بیشتر از مدام مورد استفاده قرار گرفته است . این دو مورد بوسیله کارها مختصر سازی اصطلاحات ویژه یک فن , بوجود آمدند .

طراحی سایت در مشهد

ولی ایراد این مختصر سازی بیشتر از اسم گذاری آن می‌باشد . متاسفانه , این مسئله ما‌را به موقعیت بحرانی سوق داده است : استفاده از این دو مورد به صورت غیر ظریف و نادرستی استفاده می‌شود و استفاده خطا و نادرست به چنگ آوردن این دو , یک کدام از مشکلاتی است که در فن پباده سازی وبسایت , نیازمندهای شغلی , و ساخت تولیدها ماهر ارتقاء یافته است . شعور هر مورد از این دو مورد به طور منقطع و رابطه ها و کاربردهای آنها , برای تولید نظم مخصوصا در پباده سازی وبسایت حتمی است .آیا تجربه کاربری تارنما = رابط کاربری وبسایت است؟


بیشترین تعبیروتفسیر نادرستی که شاید بشنوید در دفتر , ملاقات با مشتریان تارنما و اکثر اوقات در نیازمندی های شغلی است که به طور غیر عمدی انجام فیس میدهد . در بیشتر مواقع , تعبیر و تفسیر اشتباه این دسته است که طراح رابط کاربری وبسایت روی تجربه کاربری تارنما تمرکز نماید , چون شغل شان در رابطه بدون واسطه با یوزرها وبسایت است . حقیقت معمولی این است که رابط کابری تارنما , تجربه کاربری سایت نیست . سردرگمی بین این دو مورد زیاد مشهود است , چون هر دو این اختصارات ( UI & UX ) با کلام ( U ( آغاز میشود و در یک تخصص و رشته مورد استفاده قرار میگیرد . در حقیقت , طراحان متعددی وجود دارا‌هستند که از هریک از این دو مورد , آگاهی و علم اکثری دارا‌هستند .


درهرحال , علی رغم شبیه بودن این دو مورد در تخصص و ماهر که استفاده میگردند , هر دو ماهیت متفاوتی دارا‌هستند و با اهمیت خیس از کلیه بینش و موضوع متعدد با یکدیگر را هم در بر دارا هستند . رابط کاربری روی عواملی تمرکز می نماید که با استفاده کننده سایت با آن در تعامل و رابطه است . رابط کاربری تارنما به شیوه ها و عواملی رابطه داراست که به استفاده کننده تارنما اذن تعامل با یک سیستم را می‌دهد . این داستان از شمول این نمیشود که استفاده کننده سایت به چه شکل در‌این سیستم کار می نماید , بلکه رابط کاربری سیستم و استفاده مجدد از آن را نشان میدهد .


رابط کاربری تارنما به شیوه ها و عواملی رابطه داراست که به استفاده کننده وبسایت اذن تعامل با یک سیستم را میدهد .


به این شکل مشکلاتی در تجربه کاربری سایت هم موجود است . فریب نخورید! تجربه کاربری سایت معنای بیشتری و وسعت بیشتری از رابط کاربری تارنما داراست . اینجانب مدام تجربه کاربری را برای یک مارک , یک ادله حیاتی و هسته مرکزی آن می‌دانم . یک مارک , دربرگیرنده تجربه هایی است که یک فرد با یک کمپانی یا این که تارنما کسب می نماید . خیر صرفا تجربه کاربری , انگیزه رابط کاربری است بلکه قسمتی از هدف ها محصول و رابطه با یک تارنما هم به حساب آورده می شود . هنگامی که تجربه کاربری اثر گذار سایت رخداد می افتد , هر تاثیر مورد‌علاقه و مثبتی که استفاده کننده فکرش را بکند قادر است به دست آورد . در واقع , محصول قسمتی از هدف ها یک وبسایت یا این که کمپانی نیست بلکه این تجربه است که هدف ها این مجموعه یا این که اداره را صورت میدهد .


تجربه کاربری چیزی است که بایستی بوسیله مشتری به‌وجود آید و در یاد آنها ثبت شود . همان طور که همگی ما می‌دانیم , خاطر آدم دوچندان پیچیده است البته نواقصاتی دارااست . هر جزئیاتی که به تجربه کاربری تارنما مربوط باشد به لحاظ میرسد که در یاد مشتری خوبتر از رابط های کاربری ثبت می گردد و صرفا نیاز به اشاره کوچکی به آن تجربه داراست تا استفاده کننده همگی چیز را به یاد بیاورد . این فهم , یکی شایسته ترین شواهدی است که هر کسی می‌تواند در فرایند تارنما یا این که تولید ها کمپانی خویش داشته باشد .


تجربه کاربری برای یک مارک , یک برهان اصلی و مثل هسته مرکزی آن است .رابط کاربری تارنما , یک جور ابزار است


رابط کاربری یکی‌از ابزارهای قوی در درسترس ما می‌باشد که تجربه کاربری ما‌را بوجود میاورد . چرا؟ معمولی است , رابط کاربری لمس کردنی و قابل مشاهده است , طوری یوزرها می‌توانند با آنان تعامل و رابطه یابند . این موردی که توضیح داده شد شایسته ترین شاهد و علتی است که می توان این دو مورد را از نیز جدا از هم کرد و منجر جلوگیری از تعبیروتفسیر های خطا شد .کاربرد نادرست این دو مورد , زیاد خطرناک است


ارتباطات مبحث پیچیده ای است و می‌تواند سردرگم کننده باشد . گسترش واژگان ظریف و تخصصی , ارتباطات را سهل تولید میکند . البته هنگامی که که‌این لغات تخصصی نظیر تجربه کاربری و رابط کاربری را به صورت اشتباهی به جای یکدیگر استفاده کنیم , چه اتفاقی می افتد؟ حتما در محصول کمپانی یا این که وبسایت متبوع مشکلی پیش خواهد آمد . رابط و تجربه های کاربری عینا رو به روی ما قرار ندارند و این یک زمینه فرضی است . زمان و زحمت های متعددی در حالتی که این دو مورد را به صورت نادرست جای یکدیگر استفاده کنیم , بر باد میرود . این هزینه و عملکرد های بی ثمر سبب ساز میشود که کمپانی یا این که سایت متبوع دیگر کار تجاری نداشته باشد و فرایند تولیدات آن کمپانی یا این که تارنما را با باخت مواجه می نماید . استفاده و تفسیر غلط از رابط کاربری و تجربه کاربری می‌تواند فاجعه توشه باشد .یافتن طراح تارنما مطلوب


بیشترین مشکلی که در رابط های کاربری و تجربه های کاربری حاصل می‌شود , جایی است که دوچندان اهمیت داراست : نیازمندی شغلی . خیلی دشوار است که برای فن بخصوصی نظیر پباده سازی رابط کاربری یا این که تجربه کاربری , اشخاص قابل قبولی را استخدام کنیم و به فعالیت گیریم . استخدام یک کارشناس هزینه بر است , البته هر چه که است از هزینه کسانی که نمی توانند اختلال را حل نمایند و سبب ضرر و زیان می‌شوند , بیشتر نیست . نیازمندی های شغلی و مسئولیت ها بایستی با پباده سازی رابط های کاربری آغاز شود و بعد از این طراحان توقع میرود که تجربه کاربری قابل قبولی را هم بوجود آورند .مسئولیت ها برای شغل متبوع


چه طراح تجربه کاربری یا این که رابط کاربری باشد , فرقی ندارد , هنوز برهان ( پباده سازی ( آن از هر چیزی حساس خیس است . وقتی که نقش این اشخاص مشخص و معلوم و فهم شد , خیلی راحت خیس ایراد یافت میگردد و منش حلی برای آن پیدا می‌شود . این تقسیم وظیفه‌های به طراح استفاده کننده تارنما و طراح تجربه کاربری می‌تواند نشان دهنده این باشد که یک نفر برای جلوگیری از خطاها دراین باره , نمی تواند هر دو مورد را در دست گرفتن نماید .


خیلی دشوار است که بخواهید مشکلات مو جود دراین مورد را زمانی تخصصی دراین باره ندارید , بخواهید حل فرمایید . یک طراح رابط کاربری سایت , بضاعت و توان پباده سازی تعاملی , آیکون , رنگ , نوشته و دیگر عوامل را برای تاثیر گذاری استفاده کننده تارنما دارااست . این عوامل , ابزارهای حیرت انگیزی می باشند که بر تجربه یوزرها وبسایت مضاعف تاثیر میگذارد و جزء معادله مو جود می‌باشد . تجربه کاربری بوسیله موردها مختلفی از قبیل لغات اساسی بازاریابی , سرعت , اجرای عملکردها , رنگ ها , خصوصیات , پشتیبانی مشتریان , عملی کردن انتظارات آنها , روش اقتصادی , و . . . . بر تجربه یوزرها سایت تاثیر می‌گذارد .


در شرایطی‌که موقعیت برای طراحان تجربه کاربری هم درستی نمایند , چنین رنج هایی هم موجود هست . برای این‌که طراحان ایراد تجربه کاربری را به نیکی حل نمایند , می بایست تغییرات مفیدی را بوجود آورند , این تغییرات عملی نمایند و سیاستی بگیرند که تجربه یوزرها را در اختیار گرفتن نمایند . این مسئله دراین باره نیست که طراحان می‌توانند هر دو مورد را در دست گرفتن نمایند , بلکه در باب ابزارها و توان حل ایراد هست . نمونه در رابطه این‌که یک فرد سوای تخصص نمی تواند نقص‌ مو جود دراین مورد را حل نماید , مثل معماری است که ابزاری برای ساخت منزل در اختیار ندارد .فیض گیری


او‌لین گام در راستای موفقیت در هر مشکلی , فهم چیزی است که بایستی صورت پذیرد . ادراک رابط کاربری و تجربه کاربری , یک دلیل قادر در چیره شدن در موضوع پباده سازی تارنما یا این که تولیدات کمپانی می‌باشد .


از استفاده فرد متناسب برای این قضیه که به راحتی تشخیص دهد چه مواقعی مایحتاج است تا راه‌حل هایی برای خلل مو جود , آگاهی و دانستنی های مطلوب از لغات اختصاری تجربه و رابط کاربری , تمامی منش راحتی برای سهل کردن ارتباطات , خوبتر کردن مشکلات , پباده سازی های خوب تر سایت یا این که تولیدها کمپانی و تجربه بهتری برای یوزرها سایت است .


امید‌واریم که از نوشتن این مقاله راضی بوده باشید . اینک در کمپانی پباده سازی وب سایت اطلس اینترنت که در مسئله انجام پروژه های مضاعف بزرگ در جمهوری اسلامی ایران عمل گسترده ای دارید , کلاس های یادگرفتن پباده سازی وبسایت به طور حضوری هم در هم اکنون تشکیل می‌باشد .


شما می توانید برای کسب داده ها بیشتر از این عصر های آموزشی با مشاهده برگه یادگرفتن پباده سازی وبسایت جزئیات کاملتری از این عصر های آوزشی هم داشته باشید .


[ امتیاز : ]
برچسب ها