تبلیغات

درباره ما

بایگانی

آمار سایت

 • افراد آنلاین 1
 • بازدید امروز 22
 • بازدید دیروز 0
 • ورودی امروز از گوگل 0
 • ورودی دیروز از گوگل 0
 • بازدید این هفته 22
 • بازدید این ماه 34
 • بازدید این سال 292
 • بازدید کل 334
 • تعداد مطالب سایت 101
 • تعداد نظرات 0

شبکه های اجتماعی


طراحی سایت در مشهد

هر توشه كه شما به وسیله موتور کاوش , جستجويي انجام مي دهيد , عنكبوت ( spider ) آن به آهستگي از ميان ميليون ها فهرست حركت مي كند و آنهايي را كه بيشتر با مورد جستجوي شما رابطه دارا‌هستند را به تصوير مي كشد . حتي ميزان اين رابطه نيز مورد ارزشيابي قرار مي گيرد تا دارای ربط ترين سايتها در بالا به نمايش درآيند .

کاوش همواره صحیح کار نمي كند . گاهي صفحه ها نا مربوط مرتبط با دیده مي خورند و در مواردي براي يافتن آنچه مي خواهيد بايد جستجوي بيشتري انجام دهيد . موتور کاوش در يافتن داده ها کار شگفت انگيزي انجام ميدهد .


براستي موتورهاي کاوش فعالیت قیمت گذاري ورتبه بندي را چه‌گونه انجام ميدهند ؟ جواب از اين قرار است : بوسیله يك مجموعه دستورالعملها كه الگوريتم خوانده مي شوند . هر موتور کاوش از تیم متفاوتي از الگوريتم ها استفاده مي كند , ولی کلیه آن‌ها از اصول عمومي خاصي پيروي مي كنند . از آنجا كه موتورهاي کاوش قصد دارا‌هستند دقت مشتريان را مجددا به خویش جلب كنند , تلاششان بر اين است كه نتايج جستجوي دارای ارتباط تري را پيدا نمایند .


يك راه و روش براي دستيابي به اين انگیزه اعتنا به مكان قرارگيري و تراكم کلمه ها کاوش يا كلمات كليدي در يك کاغذ اینترنت است . موتور کاوش بررسي مي كند که كلمات كليدي در بخش تیتر ( Title ) , بخش سرآغاز ( Head ) , در ابتداي پاراگراف يا در نوشته آمده اند . فرض بر اينست كه صفحه ها مربوط به لغات مورد کاوش , اين کلمه ها كليدي را پررنگ خیس و چشمگيرتر مورد استفاده قرار مي دهند . موتور کاوش تحليل مي كند كه كلمات كليدي در مقايسه با ديگر كلمات یک سری جايگاه به كار رفته اند .


Meta tag ها نيزممكن است در تشخيص رابطه نقش داشته باشند , هر چند بسياري از موتورهاي کاوش آن ها را در حیث نمي گيرند و آن نوع كه به آن اهميت مي دهند , ممكن است به صورتهاي متفاوتي آن ها را ارزشگذاري كنند .


امكان داراست موتورهاي کاوش , اینترنت سايتها را بعلت Spamming جريمه يا تحريم كنند . كلمات كليدي يكنواخت و خسته كننده , كلمات كليدي تكراري در انتهاي يك کاغذ و ارايه كردن ورقه اي كه به طور اتوماتيك مخاطب را به برگه اي با محتواي كاملا گوناگون هدايت كند , تمامی اشكالي از Spamming می باشند .


در پايان , موتورهاي کاوش تحليل رابطه ( Link Analysis ) را نيز در معین كردن ارزشيابي خویش به كار مي مارک . با تحليل اينكه صفحه ها چه طور به يكديگر متصل مي شوند يك موتور کاوش مي تواند معین كند که آن ورقه در چه مورد است و آيا آن کاغذ به میزان كافي اصلی است كه در سکو بندي به حساب آيد يا خير؟

دارای اهمیت است كه به ياد داشته باشيم , با اينكه اكثر موتورهاي کاوش از اصول يكساني پيروي مي كنند , الگوريتم هاي متفاوتي دارا‌هستند . به اين دليل است كه انجام يك کاوش در موتورهاي جستجوي متفاوت , نتايج بسيار متفاوتي به بارمي آورد . براي نمونه ممكن است برخي موتورهاي کاوش تعداد بيشتري از صفحه های اینترنت را فهرست نمایند و برخي ديگر در مسافت هاي زماني کم خیس اين فعالیت را انجام دهند .


نتيجه نهايي اينكه هيچ دو موتور جستجويي فهرست يكساني از صفحه ها اینترنت ندارند . بنابراين درجه بندي در موتورهاي کاوش ممكن است بسيار مختلف باشد . به همين دليل طراحان سايتهاي اینترنت , معمولا يک موتور بخش اعظم را انگیزه قرار مي دهند و سعي مي نمایند طراحي سايت را به نوع اي انجام دهند که براي آن موتور خاص , مطلوب خیس باشد و سکو بهتري داشته باشد و اما با اين فعالیت , به احتمال زياد , جايگاه در برخي موتورهاي ديگر را از دست خواهد بخشید . حتي برخي از طراحان احتمالا موتورهاي ناحیه اي و تخصصي خاصي را انگیزه قرار دهند و برايشان امتياز در موتورهاي عمومي اهميت نداشته باشد .


شما بايد قبلی از اعمال هرگونه تنظيمات در سايت خویش , نخستین به اين نکته که کدام موتور کاوش را انگیزه قرار مي دهيد دقت کنيد آن‌گاه سايت خویش را براي بدست آوردن حداکثر امتياز در آن موتور بهينه کنيد .


با توضيحات فوق , به لحاظ مي برسد بايد در باب خدماتي که داعیه مي نمایند سايت شما‌را با ناچیز هزينه اي در صدها و هزاران موتور کاوش در مکان مناسبي قرار مي دهند , بيشتر احتياط کرد .


[ امتیاز : ]
برچسب ها