تبلیغات

درباره ما

بایگانی

آمار سایت

 • افراد آنلاین 1
 • بازدید امروز 45
 • بازدید دیروز 0
 • ورودی امروز از گوگل 0
 • ورودی دیروز از گوگل 0
 • بازدید این هفته 45
 • بازدید این ماه 57
 • بازدید این سال 315
 • بازدید کل 357
 • تعداد مطالب سایت 101
 • تعداد نظرات 0

شبکه های اجتماعیسئو در مشهد

بالا بردن امنیت تارنما برای جلوگیری از هک شدن : امروزه تارنما های بخش اعظمی مورد حمله هکر ها قرار می‌گیرند و از تارنما ها سوء استفاده کرده و یا این که به تخریب آن ها میپردازند . همین عامل سبب ساز شده تا طراحان تارنما به تفکر بالا بردن امنیت وب سایت خویش بیافتند و در تراز پباده سازی وبسایت و آن‌گاه , رویه های ارتقاء امنیت وبسایت را به فعالیت گیرند . برای این مراد کارایی می‌کنیم نکاتی را برای بالا بردن امنیت وب سایت ارائه دهیم تا شما‌را در حفاظت سایتتان مقابل یورش احتمالی هکر ها امداد کنیم . تلاوت این مقاله خالی از لطف نبوده و قادر است داده ها مفیدی به شما در این مورد منتقل نماید .

بهینه سازی سایت

نکات حیاتی در صدر بردن امنیت وب سایت


بدون شک بی آلایش ترین و پیش پا افتاده ترین نکته در مراقبت امنیت وب سایت , نگهداری از اسم کاربری و واژه عبور رئیس وب سایت است . در اختیار گذاشتن این داده ها به اشخاص غیر قابل اعتماد می‌تواند خط مش را برای نفوذ دوچندان معمولی و بی گرفتاری برای آن‌ها گشوده نماید . بدین ترتیب در صورتیکه قصد دارید رئیس تارنما خویش را به دست اشخاص دیگری بسپارید تا شمارا درباره ی مدیر امداد کنند خوب تر است اشخاص مورد اعتماد را برای انجام این فعالیت تعیین فرمائید . با فرض رعایت این نکته تلاش میکنیم نکات مهم بیشتری را برای بالا بردن امنیت وبسایت ابلاغ کنیم .


نقش هاست دارای اعتبار در ابتدا بردن امنیت وب سایت


گزینش یک هاست دارای اعتبار برای میزبانی وبسایت شما تاثیر متعددی در صدر بردن امنیت وب سایت شما دارااست . ممکن است برایتان سوال پیش بیاید که هاست چه ربطی می‌تواند به امنیت وب سایت داشته باشد . توضیح خوا‌هیم بخشید . هاست های دارای اعتبار معمولاً امنیت بالایی دارا‌هستند و به مساله امنیتی اعتنا متعددی می نمایند . استدلال این فرمان این است که میدانند در صورت هک شدن سرور , وب سایت های اکثری می بایست بهای این واقعه را بپردازند . بعضا از هاست های نا دارای اعتبار به دلیل عدم استفاده از ورژن اورجینال cpanel با مشکلات امنیتی بخش اعظمی مواجه میشوند . به این ترتیب سفارش می شود چه بسا الامکان میزبانی تارنما های خویش را به هاست های دارای اعتبار ( چه بسا با صرف اندکی هزینه بیشتر ) بسپارید .


website - security


گزینش اسم کاربری و پسورد قادر و غیر قابل حدس زدن


یکی شیوه های نفوذ هکر ها به وب سایت و مقر داده تارنما شما , حدس زدن اسم کاربری و پسورد شماست . اکثری از مدیران وب سایت ها از اسم کاربری های فراوان معمولی همچون اسم وب سایت , admin , administrator , و اسم های قابل حدس زدن استفاده می نمایند که هکر ها با آزمون کردن اسم های کاربری این چنینی به اسم کاربری با اهمیت دست پیدا می نمایند . راجع به پسورد یا این که واژه عبور نیز همین نکته بایستی رعایت شود . از تعیین پسورد های قابل پیش گویی مثل ۰۰۰۰۰ , ۱۲۳۴۵۶ , مورخ به دنیاآمدن , اسم وب سایت و… بپرهیزید . همت نمایید عبارات عبور خویش را به طوری گزینش نمایید که از حیث امنیتی دوچندان توانمند باشد . به صورت نمونه واژه عبوری تعیین کنید که دستکم ۸ کاراکتر داشته باشد و ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک , اعداد , کاراکتر های غیر دارای ارتباط و… استفاده فرمائید . دیدنی است بدانید استفاده از space در پسورد در عمده پنل های مدیریتی قابل استفاده بوده و استفاده از آن در پسورد می‌تواند تاثیر مثبتی در ابتدا بردن امنیت وب سایت داشته باشد .


آپ تو دیت رسانی سیستم مدیر محتوای تارنما به طور مداوم


بخش اعظم وب سایت ها با استفاده از سیستم های رئیس محتوا نظیر جوملا , وردپرس و… تشکیل‌شده و رئیس میگردند . این سیستم های مدیر محتوا اکثر اوقات دارنده امنیت قابل قبولی می باشند . با این وجود نسخه های جدیدی که از سوی خالق های آنها منتشر می‌شود امنیت بالا تری داشته و به نوعی نقص‌ های امنیتی ورژن های دیرین خویش را برطرف کرده اند . بدون شک نفوذ به وب سایت هایی که CMS های ورژن کهن دارا‌هستند به مراتب راحت خیس از وب سایت هایی است که CMS خویش را آپ تو دیت کرده اند . برای آپ تو دیت رسانی سیستم مدیر محتوای خویش کافیست روی پیغامی که از سوی خالق در پنل مدیریتی به شما نمایش داده میشود کلیک کرده تا ورژن تازه دانلود و نصب شود .


عدم استفاده از پلاگین های غیر دارای اعتبار


یک کدام از عواملی که قادر است در صدر بردن امنیت وبسایت اثرگذار باشد استفاده از پلاگین ها و کامپوننت های دارای اعتبار و شناخته شده‌است . نصب کامپوننت هایی که به وسیله شرکت ها ناشناخته بیان شده باشند احتمال دارد تارنما شمارا با خلل مواجه سازد و یا این که چه بسا احتمالا به وسیله هکر ها درست شده باشند و دربردارنده تروجان هایی باشد که داده ها شمارا به هکر ارسال کنند . بعضی از مدیران و طراحان تارنما تصور می نمایند کامپوننت هایی که به فروش می رسند و مبلغی میباشند دارای اعتبار بوده و امنیت مناسبی دارا‌هستند . در حالی که مبلغی یا این که غیر مبلغی بودن پلاگین و کامپوننت استدلال محکمی بر ایمن بودن آن نیست .


حذف پلاگین های بلا استفاده در جوملا


دیگر زمینه که احتمالا در صدر بردن امنیت وبسایت اساسی به لحاظ نرسد , حذف پلاگین های بلا استفاده در جوملا و سیستم های رئیس محتوای دیگر است . پلاگین ها و کامپوننت هایی که در وب سایت کاربردی ندارند و یا این که آن‌ها را نمی شناسید و از آن ها استفاده نمیکنید حذف نمائید و خاطر خویش را راحت کنید! در این جهت خوب تر است دائماً فولدر tmp را محاسبه کرده تا به جز پوشه index . htm چیز دیگری در آن نباشد . در حالتی‌که بود مبادرت به حذف آن‌ها فرمائید . در واقع این فولدر برای نصب پلاگین ها بکار می‌رود .


بالا بردن امنیت تارنما های جوملایی با نصب کامپوننت RS Firewall


یکی‌از پلاگین هایی که نصب آن در جوملا به بالا بردن امنیت وبسایت امداد می نماید کامپوننت RS Firewall است . این کامپوننت نکات امنیتی تارنما شما‌را بررسی کرده و در صورت لزوم هشدار هایی دراین باره به شما می‌دهد . قابل ذکر است ورژن با اهمیت این کامپوننت بدون پول نبوده و برای خرید بایستی به تارنما های دارای اعتبار پارسی فروش پلاگین های جوملا رجوع‌نمایید .


بالا بردن امنیت وب سایت


با رعایت نکات ذکر شده می‌توانید امنیت وبسایت خویش را تا حدودی تضمین نمائید . اینکه میگوییم “ تا حدودی ” بدین برهان است که وب سایت های به مراتب دارای اعتبار خیس و با امنیت های بالا خیس هم در مواقعی هک گردیده اند . البته با رعایت این نکات جلوی هجوم بخش اعظمی از هکرها گرفته می گردد و آنها‌را راجع به هک کردن ناکام میگذارد . علاوه بر آنچه گفته شد سفارش می‌کنیم مدیران وب سایت از آنتی ویروس های اساسی و توانمند استفاده کرده و به صورت تروتمیز آن را آپ دیت کنند . چون ورود ویروس یا این که تروجان به درون کامپیوتر مدیریت وب سایت قادر است داده ها وارداتی در وبسایت برای ورود به بخش مدیر را به هکر ها نبی و مورد سوء استفاده آن‌ها قرار گیرد .


[ امتیاز : ]
برچسب ها