تبلیغات

درباره ما

بایگانی

آمار سایت

 • افراد آنلاین 1
 • بازدید امروز 17
 • بازدید دیروز 2
 • ورودی امروز از گوگل 0
 • ورودی دیروز از گوگل 0
 • بازدید این هفته 20
 • بازدید این ماه 67
 • بازدید این سال 414
 • بازدید کل 456
 • تعداد مطالب سایت 122
 • تعداد نظرات 0

شبکه های اجتماعی


راهنمای تعیین فونت در پباده سازی تارنما

طراحی سایت در مشهد

لخواه برای طراحان اینترنت , یک مسائل پیچیده است و برای گزینش فونت مطلوب گهگاه بدون چاره می باشند چنددفعه فونت کاغذ وب سایت خویش را تغییر‌و تحول بدهند یا این که برای هر جزو یک فونت منحصر استفاده نمایند که خویش این مسائل سبب اتلاف وقت و دردسر برای طراحان تارنما می گردد . سالانه فونت های نو ارائه می گردد و کاربرد فونت های دیرین کمتر می‌شود . در‌این مقاله قصد داریم در مورد چگونگی تعیین فونت مطلوب برای پباده سازی سایت , توضیح دهیم . با سروش پرداز باشید


در شرایطی که فونتی را که در وب سایت خویش به عمل میبرید , دلخواه نباشد منجر کاهش میزان رضایت استفاده کننده می گردد و در فیض سریعا سایت شما ترک خواهد کرد . یکی ادله های اصلی در پباده سازی تارنما , سازش فونت است برای این که در صورتیکه شما از فونت دلخواه و خوانا استفاده نکنید , استفاده کننده سریعا تارنما شمارا ترک خواهد کرد .


راهنمای تعیین فونت در پباده سازی سایت


نکات مهم در گزینش فونت

Sans Serif : از بین همه فونت ها , این فونت هنوز تحت عنوان پیشفرض و او‌لین فونت برای طراحان اینترنت گزینش می گردد . این فونت در حقیقت یک فونت دکوری است و به دلیل ظواهر دلخواه در اکثری از تارنما ها علی الخصوص در بخشهای میانی ( وبلاگها ) استفاده می گردد . به دلیل مسافت قابل قبولی که بین کلمه ها و حروف درین فونت موجود هست , سبب ارتقاء سرعت خوانایی و نوشتن شده است که در سود سبب شده‌است فونت دوست داستنی و پیشفرض قرار گیرد .


شناخت با تهیه مسافت بین خطوط و لغات : همان طور جور فونت دارای اهمیت می‌باشد , میزان مسافت بین حروف و کلمه ها هم دارای اهمیت میباشد . در تهیه و تنظیم مسافت ما سه دسته مسافت را می بایست در لحاظ داشته باشیم : مسافت بین حروف , مسافت بین تیم ای از کاراکترها و مسافت بین خطوط

اهمیت خوانایی : یک کدام از نکات حساس به جز گونه فونت تعداد کاراکترهای هر خط و خوانا بودن آنها هم می‌باشد . میزان فونت در خوانایی خیلی اهمیت داراست . میزان فونت استاندارد 14 پیکسل می‌باشد اما این میزان به مکان های مختلفی و گونه تارنما وابسته است . هر چه مقدار فونت استاندارد باشد و مسافت آن‌ها تهیه گردد , قابلیت و امکان خوانایی آن ارتقا پیدا می‌کند .

همتراز کردن مطلوب پاراگراف ها : یکی مورد ها حیاتی همتراز کردن نوشته های طولانی , به خصوص پاراگراف ها می‌باشد . همتراز کردن علاوه براینکه سبب خوانایی میگردد زیبایی کاغذ سایت شما هم محافظت می‌نماید .

ابزار دلخواه برای تعیین و تهیه و تنظیم فونت

یک کدام از شایسته ترین ابزارها برای فونت Google Font Tool است که به وسیله بیشتر طراحان اینترنت استفاده می گردد . مزیت فونت گوگل این است که شما به راحتی به همگی فونت ها دسترسی دارید و استفاده از آن ها بدون پول هست اما برای قرار فونت های پارسی بایستی از امر خاصی استفاده نمائید .


@font - face{


font - family : IRANSans;
} ‘ ) src : url ( ‘ . . /fonts/eot/IRANSansWeb . eot '


در فرمان بالا شما فولدر فونت متبوع خویش را در مقر قرار دادید و با استفاده از اسم و فرمان آن را فرا می‌خوانید .


نکاتی که کمتر اشخاصی به آن اعتنا می نمایند

پیشین از اجرای هر پروژه عملکرد نمائید بازخوردی دلخواه را از یوزرها داشته باشیم . به ویژه این‌که این پروژه برای کمپانی یا این که نهاد خاصی باشد مدل فونت به فعالیت رفته اهمیت زیاد پیدا می کند . برای تصاحب کردن برخورد خوبتر است که از یک قالب پیشفرض با فونت متبوع آماد نمائید و فیض آن را بررسی فرمایید .

فونت های با میزان چگالی رنگ بالا سبب ساز ارتقاء سرعت بار گذاری می گردند برای همین گذشته از گزینش فونت مراقب این برهان کلیدی باشید .


[ امتیاز : 3 ]