close
کوتاه کننده لینک
معرفی مطالب جالب با لینک منبع

تبلیغات

درباره ما

بایگانی

آمار سایت

 • افراد آنلاین 1
 • بازدید امروز 19
 • بازدید دیروز 12
 • ورودی امروز از گوگل 0
 • ورودی دیروز از گوگل 0
 • بازدید این هفته 65
 • بازدید این ماه 114
 • بازدید این سال 656
 • بازدید کل 698
 • تعداد مطالب سایت 148
 • تعداد نظرات 0

شبکه های اجتماعی


گوشت گوسفند یکی از پرکاربرد ترین و پرخاصیت ترین مواد غذایی هست که ممکن می‌باشد بخش اعظمی افراد از فواید آن غافل باشند . بشیر قلی زاده سرچشمه اظهار داشت این گوشت دارای ارزش غذایی بسیار بالایی است . گوسفند احتمال دارد در نگاه اولیه مشابه به بز باشد ولی تفاوت گوسفند با بز به طور صریح قابل تشخیص است .


بدن گوسفند از پشم پوشیده شده و دارنده سطحی صاف و منظمی نمی باشد البته پوست بزها پوشیده گردیده میباشد از موهای بلند و یک دست می باشد . با این تفاسیر گوشت بز هم می تواند جایگزین خیر برای گوشت گوسفند باشد البته نمی تواند تمام مزایا و مزه گوشت گوسفند را داشته باشد، در ضمن قیمت گوشت گوسفند در بازار از گوشت بز بخش اعظم می باشد احتمالا یکی از استدلال آن مشقت بار تر بودن پرورش گوسفند نسبت به بز و طعم مضاعف دل نشین و نرمی گوشت گوسفند نسبت به بز نیز برهان دیگر این تفاوت قیمت میباشد .

مزایای
بهداشتی استعمال از گوشت گوسفند گر چه در نگاه اول نمی توانایی فرق چندانی دربین گوشت گوسفند و بز قائل شد اما با یه خرده توجه می توانایی این تفاوت را حس کرد از گزاره تفاوت های به طور کامل محسوس گوشت این دو حیوان، در ساختار آنها هست در کل گوشت گوسفند لذیذ تر و نرمتر و لطیف تر از گوشت بز هست . بها غذایی در میان گوشت گوسفند و بز آنچنان زیاد نمی باشد . ما در ادامه به مزایا و بها غذایی گوشت گوسفند می پردازیم .

مزایای
گوشت گوسفند بر پایه تغذیه ۱-
انرژی بالا (هر ۱۰۰ گرم گوشت، ۲۰۶ کیلوکالری دارد) از مزایای گوشت گوسفند می بضاعت به لبریز انرژی بودن آن اشاره کرد . کبد گوسفند از جمله نصیب های لبریز انرژی آن است . این مورد را می بضاعت و توان در محتوای کالری نیز مشاهده کرد . هر ۱۰۰ صد گرم گوشت گوسفند دربردارنده ۲۰۶ کیلو کالری است . دقت داشته باشید که هر آدم بالغ به طور تقریبی به ۲۰۰۰ کالری نیاز دارد . مصرف کالری می تواند در عمل های روزانه، استقامت بالا و کاهش خستگی هنگام عمل بدنی به کمکتان بیاید .

۲-
پروتئین بالا ( هر ۱۰۰ گرم گوشت، ۱۷٫۱ گرم پرتئین دارد) این راز دوچندان مهمی نمی باشد تمام موجوداتی زیرا گاو و گوسفند دارنده پرتئین بالایی که برای تن زیاد اثر گذار میباشد میباشند . هر ۱۰۰ گرم گوشت گوسفند دارنده ۱۷٫۱ گرم پروتئین است . این اندازه پروتئین برای اشخاصی که می خواهند تن ماهیچه ایی داشته باشند فراوان بکار می آید . از مزایای پروتئین در بدن می بضاعت به ایجاد و ارتقاء توده عضلانی، اتصال چربی، هضم غذا و ایجاد قدرت و انرژی در تن اشاره کرد .

3-
کلسیم بالا (هر ۱۰۰ گرم گوشت ۱۰ میلی گرم کلسیم دارد) یک عدد دیگر از مزایای گوشت گوسفند وجود کلسیم در آن می‌باشد که برای تن زیاد اضطراری و اثر گذار میباشد . وجود کلسیم در گوشت گوسفند به نگهداری سلامت استخوان، تقویت استخوانها، خودداری از اختلالات و ناهنجاری های استخوانی یاری می نماید مقدار کلسیم در هر ۱۰۰ گرم گوشت گوسفند ۱۰ میلی گرم می باشد .

4-
فسفر (هر ۱۰۰ گرم گوشت ۱٫۹۱ میلی گرم فسفر دارد) گوشت گوسفند هم دارای میزان زیادی فسفر میباشد . صحیح مثل کلسیم، محتوای فسفر در گوشت گوسفند، مضاعف اثر گذار بوده و برای سلامتی، اللخصوص سالم سازی استخوان و خودداری از پوکی استخوان بسیار اثر گذار هست . مقداره ۱٫۹۱ میلی گرم فسفر در هر ۱۰۰ گرم گوشت می تواند نیاز بدنتان به فسفر را تامین کند .

5-
ویتامین B1 ( هر ۱۰۰ گرم گوشت ۰٫۱۵ میلی گرم ویتامین B1 دارد) چه کسی می گوید که ویتامین در گوشت قرمز رنگ وجود ندارد؟ ما می بایست بدانیم که گوشت گوسفند دارنده مقدار قابل دقت ای از ویتامین B به خصوص ویتامین B1 است . از ۱۰۰ گرم گوشت گوسفندی که مورد آزمایش قرار گرفته، مقدار ۰/۱۵ ویتامین B1 کشف گردیده میباشد . اما صحیح هست که این اندازه مقدار خیلی کمی هست . با این حال ویتامین B1 موجود در گوشت گوسفند بسیار اثرگذار می باشد این ویتامین به پروسه اکسیداسیون، ارتقاء انرژی در تن و مراقبت انعطاف پذیری و بالا بردن استقامت تن و همچنین از پوسته پوسته و کم آب شدن پوست جلو گیری می کند .

6-
سلنیوم (هر ۱۰۰ گرم گوشت ۷٫۰ میلی گرم سلنیوم دارد) گوشت های قرمز رنگ اللخصوص گوشت گوسفند حاوی سلنیوم می‌باشند . سلنیوم جانور در گوشت گوسفند می تواند به ایجاد آنتی اکسیدان های اثر گذار در بدن یاری کند . با وجود سلنیوم در گوشت گوسفند تن می بضاعت و توان به مبارزه با رادیکالهای آزد بپردازد و همچنین بدن انسان را از خطر ابتلا به بیماری های یگانه محافظت نماید . با وجود سلنیوم در بدن پوستی بهتر و اندامی سلامت تری خواهیم داشت .
ویتامین B2 (هر ۱۰۰ گرم گوشت ۰٫۲ میلی گرم ویتامین B2 دارد) گوشت گوسفند و گوشت بز به طور معمول دارنده ویتامین B2 یا همان ریبوفلاوین شناخته شده می‌باشند . ویتامین B2 دارنده مزایای متعددی برای تن است . وجود این ویتامین برای محافظت سالم استقامتی و عصبی، سلامت ماندن چشم و هر چیز مربوط به سیستم بینایی، بهبود سیستم ایمنی تن و خودداری از زخم های لب، به تن ما سرویس می کند .

8-
ویتامین B12 (هر ۱۰۰ گوشت ۲٫۳ میلی گرم ویتامین B12 دارد) گوشت گوسفند دربردارنده ویتامین B12 می‌باشد وجود این ویتامین برای سالمی فراوان واجب است . این ویتامین به سیستم عصبی تن امداد می کند و منجر تشکیل گلبول های قرمز، جلوگیری از قلیل خونی، ارتقا استقامت و سالم جسمی تن می شود .

[ امتیاز : ]