close
کوتاه کننده لینک
معرفی مطالب جالب با لینک منبع

تبلیغات

درباره ما

بایگانی

آمار سایت

 • افراد آنلاین 1
 • بازدید امروز 20
 • بازدید دیروز 12
 • ورودی امروز از گوگل 0
 • ورودی دیروز از گوگل 0
 • بازدید این هفته 66
 • بازدید این ماه 115
 • بازدید این سال 657
 • بازدید کل 699
 • تعداد مطالب سایت 148
 • تعداد نظرات 0

شبکه های اجتماعی


امروزه اشخاص متعددی به رژیم های گیاه خواری روی آورده اند و از مصرف گوشت پرهیز می نمایند .این در حالی است که برخی دیگر از اشخاص چه بسا نمی توانند به نخوردن گوشت تفکر کنند .ولی واقعا از حیث علمی و پزشکی کدام موضوع درست است؟خوردن و یا نخوردن گوشت؟برای یافتن جواب این پرسش با ما همراه باشید .

گزارش بر مبنا تحقیقات ۲۰ ساله در مورد پتانسیل استدلال سرطان در ۲ مجموعه دوستداران گوشت قرمز رنگ و گوشت فرآوری شده انجام شده بود . گوشت قرمز شامل همه انواع گوشت از گزاره گوشت گاو، بره، گوساله، گوسفند، خوک و اسب میگردد . گوشت فرآوری گردیده شامل گوشتی هست که فرآیندهای نمک‌زنی، نگه‌داری، دودزنی و تخمیر بر روی آن انجام شده و دیگر به فیس ارگانیک نیست . از جمله گوشت‌های فرآوری شده می‌توان به سوسیس، هات داگ، گوشت کنسرو شده، گوشت دودی، همبرگر و غیره اشاره کرد .

مصرف
منظم گوشت‌های فرآوری شده با سرطان روده ارتباط بدون واسطه دارد
زیاده
روی در مصرف گوشت چه عوارضی دارااست و کاهش مصرف چه فوایدی دارد؟ بر اساس تحقیقات، مصرف منظم گوشت‌های فرآوری گردیده با سرطان روده رابطه بی واسطه دارد . مصرف روزمره ۵۰ گرم گوشت فرآوری شده خطر ابتلا به سرطان را در فرد بالا می‌برد . پیش‌تر از این محققان اثبات کرده بودند که مصرف گوشت‌های فرآوری گردیده به تنهایی سرطان زا نیستند . خطر سرطان زمانی فراتر می‌رود که شخص از همگی جور گوشت قرمز رنگ و فرآوری گردیده به کار گیری نماید .

در حالی‌که فواید تغذیه‌ایی گوشت قرمز‌رنگ قابل توجه هستند، خطرهای تن درستی برای فردی که مرتباً گوشت قرمز‌رنگ مصرف می کند از فواید آن مهم‌تر هست . هنگامی پای سالمی و تغذیه در در میان می‌باشد باید شایسته ترین تصمیم را بگیرید . با ما یار گردید تا بدانید زمانی تصمیم به انقطاع مصرف گوشت در رژیم غذایی را دارید، می بایست بدانید تن شما چطور تخت تأثیر این زمینه قرار می گیرد .

۱-
ارتقای تندستی قلب التهاب، مکانیزم واکنش دفاعی بدن در مقابل یورش میکروارگانیزم‌ها و ویروس‌هایی می باشد که موجب بیماری می گردند . به هرحال، غذاهایی مانند گوشت التهاب‌آور هستند و ممکن می‌باشد موجب تداوم التهاب شوند . استمرار التهاب عامل بخش اعظمی از بیماری‌ها مثل بیماری قلبی میباشد .

Neu5Gc یک مولکول است که در تن ایجاد نشده و در گوشت قرمز رنگ یافت می‌شود . بر پایه نتایج یک تحقیق در سال ۲۰۱۵، زمانی شما گوشت قرمز‌رنگ مصرف می‌کنید، تن شما با فعال سازی التهاب به تیتر جواب سیستم ایمنی به این مولکول فرنگی پاسخ می دهد . با مصرف منظم گوشت قرمز‌رنگ بدن مرتباً با تداوم التهاب به این مسئله پاسخ می دهد .

همینطور بر پایه نتایج یک تحقیق در سال ۲۰۱۳، گوشت قرمز‌رنگ ترکیبی به اسم ال-کارنتین (L-carnitine) دارد، زمانی‌که این ترکیب با باکتری روده عکس العمل نشان دهد موجب بسته شدن رگ‌های خونی می‌گردد . رگ‌های خونی مسدود گردیده یکی از کارداران بیماری‌های قلبی عروقی وابسته به مرگ میباشد . از طرف دیگر، رژیم غذایی گیاهی عمدتاً ضد التهاب هستند و موجب سالمی قلب میشوند .

۲-
جلوگیری از خطر ابتلا به سرطان تورم یکی از عوارض بیماری‌هایی که موجب مرگ میشوند از گزاره سرطان می‌باشد . پژوهش ها اخیر رابطه در بین ارتقاء خطر ابتلا به سرطان و مصرف گوشت قرمز رنگ را اثبات کرده‌اند . بر اساس نتایج یک تحقیق در سال ۲۰۰۴ مصرف گوشت فراوان با شیوع سرطان روده (سرطان روده بزرگ، راست روده و شکم) رابطه دارااست .

زمانی گوشت با رتبه حرارت بالا پخته یا این که دودی می‌شود، سبب آزاد سازی مواد شیمیایی می‌گردد که DNA آدم را تغییر تحول داده و آن‌ها را مستعد ابتلا به سرطان می نماید . رژیم غذایی گیاهی چنین مشکل‌ها و پیامدهایی را در بر ندارد . گیاه خواران نسبت به گوشت خواران کمتر مستعد و در خطر ابتلا به سرطان می باشند .

تغییر‌و تحول رژیم غذایی از گوشت به گیاه، ایجاد و ترشح اسیدهای صفرا و استرول‌های خنثی را کاهش داده و متعاقباً موجب کاهش خطر ابتلا به سرطان روده می شود . اسیدهای صفرا و استرول‌های خنثی قسمتی از عوامل خطرناک ابتلا به سرطان روده می باشند .

۳-
زمان معاش طولانی‌تر بر شالوده نتایج یک تحقیق در سال ۲۰۰۳ در مسئله الگوی زندگی افراد گیاه‌خوار و گوشت‌خوار، دانشمندان متوجه شدند اشخاص گیاه‌خوار معاش طولانی‌تری نسبت به اشخاص گوشت خوار دارا‌هستند . براساس یک مطالعه در سال ۲۰۱۲، کسانی که بخش اعظم گوشت قرمز رنگ مصرف کرده بودند زودتر به سرطان و مرگ در گیر شده بودند .

۴-
کاهش وزن تغییر رژیم غذایی از گوشت به رژیم اندک کالری گیاهی موجب آغاز پروسه کاهش وزن در کلیه افراد میگردد . بر پایه نتایج تحقیقی در سال ۲۰۰۷ معلوم شد، رژیم غذایی کاملاً گیاهی با کاهش وزن اشخاص دارنده طولانی تر وزن در ارتفاع عصر یک الی دو ساله رژیم گیاهی مرتبط می باشد . رژیم گیاهی غنی از فیبر می باشد و فیبر با شاخص عده بدنی زیر و وزن ارتباط بدون واسطه دارااست . غذاهای گیاهی در مواد مغذی غنی‌تر و در کالری پایین‌تر از غذاهای گوشتی می باشند .

۵-
خودداری از دیابت مقاومت به انسولین شرایطی می باشد که بدن آغاز به مقابله با انسولین می‌نماید . انسولین هورمونی می باشد که تراز بالای قند خون را در دست گرفتن می‌کند . افزایش وزن به خصوص در ناحیه شکم با توسعه دیابت مرتبط هست . رژیم اندک کالری گیاهی موجب کنترل وزن و تنظیم حساسیت انسولین در بیماران دیابتی می‌شود .

گوشت قرمز‌رنگ به خصوص گونه فرآوری گردیده شامل میزان زیادی سدیم، نیترات و نیتریت می باشد . همه این مواد از روش خودداری از فعالیت سلول‌های بتا مسئول ایجاد انسولین، حساسیت انسولین را بالا می مارک . غذاهای گیاهی خطر دیابت را کاهش می‌دهند .

۶-
در دست گرفتن فشار خون براساس نتیجه یک تحقیق در سال ۲۰۱۵، گوشت قرمز رنگ با فشار خون بالا ارتباط مستقیم دارااست . زمانی باکتری‌های روده گوشت قرمز‌رنگ را تجزیه می نمایند ترکیبی به اسم trimethylamine-N-oxide آزاد شده که موجب بالا رفتن فشار خون می‌گردد . علاوه بر این، گوشت قرمز دربردارنده اندازه متعددی چربی‌های اشباع شده و سدیم می‌باشد که موجب مسدود شدن رگ‌های خونی و سبب ساز بالا رفتن فشار خون می شود . یک تحقیق در سال ۲۰۱۴ رابطه رژیم غذایی گیاهی و فشار خون پایین را به ثابت رساند .

۷-
خلاص شدن از دردهای روماتیسم مفاصل پژوهش ها نشان داده‌اند، رژیم های غذایی اختصاصی قادر است باعث بهبود و تغییر و تحول میکروارگانیسم‌هایی شود که در کاهش درد روماتیسم مفاصل نقش کلیدی دارا‌هستند . بیمارانی که روماتیسم متوسط تا شدید دارا‌هستند با تغییر‌و تحول رژیم غذایی خود به رژیم گیاهی کم کالری کاهش معنادار علامت ها روماتیسم و درد را گزارش کردند .

۸–
بهبود جوش‌های بدن گوشت مرجع بی نیاز از ویتامین B12 می‌باشد . ارتقا این ویتامین می‌تواند موجب پیدایش جوش و آکنه شود . بر شالوده نتایج تحقیقات، منفذهای پوست در اشخاصی که در گیر آکنه شده نسبت به سایر افراد گوناگون است و همینطور تزریق این ویتامین موجب پیدایش جوش در تن میگردد . به این ترتیب چون مواد گوشتی بی نیاز از ویتامین B12 هستند، مصرف فراوان مواد گوشتی ممکن می‌باشد موجب بروز جوش بر روی پوست شود .

[ امتیاز : ]